Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı Kombi Bakımı Kampanyası Telefon 444 2 846

Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılır

Kombi Usta Talebi İçin:

444 28 46

Kombi bakımları düzenli olarak yapılıyor mu?

Yaz aylarında sıcak su ihtiyacı, kış aylarında ise sıcacık bir ortam, ısınma ihtiyacını karşılayan kombiler hayatımız da oldukça önem taşır. Önceler de soba kullanırken şimdiler de ise her evde ve bulunulan ortamda farklı marka ve çeşitler de kombiler mevcut. Kombilerin sağlıklı ve düzenli çalışabilmesi, %20 yakıt tasarrufu için uzman teknik ustalar tarafından yapılan bakımları ve periyodik kontrolleri vardır. Kombi bakımında sadece dış temizlik değil, sistem kontrolü, sistem parçalarının temizliği, ileride oluşabilecek arızaların tespiti ve onarımı, gaz basımı, bar ayarları gibi işlemler uygulanır.

Kombi bakımlarının hangi aralıklarla yapılması konusunda ise uzman ve kombi ustaları her sene yaz aylarına girmeden yani ilkbahar aylarında, kış aylarına girmeden sonbahar aylarında yapılması gerekir. Kış aylarında bildiğimiz üzere kombiler daha fazla kullanılır. Bu yüzden ise kombi bakımları sık olarak talep kış aylarına girmeden yaptırılması olur.

Kombi bakımı yapılmadığı zaman ve aralıklarında yapılmadığı zaman kombiler de arızalar meydana gelmeye başlar, bu arızalar ilk olarak küçük çaplı arızalar olsa da bir servisten hizmet alınmadığı zaman daha büyük hasarlara yol açabilir. Kış aylarında sıcacık bir ortam herkesin hayalidir. Bunun için ise kombi bakımlarının hangi aralıklarla yapıldığını bilmeli ve o şekilde yapılması gerekir.

Kombi bakımı nasıl olur bu yazımıza da okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır
Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Kombi bakımları her sene uzman teknik ustalar tarafından yapılır. Kombi bakımı nasıl yapılmalıdır, kombi bakımı nasıl yapılır sorularını ise aşağıdaki maddeler ile bahsedebiliriz;

 • İşleme başlamadan önce kombinin içerisinde su boşaltılarak kirli su tahliye edilir.
 • Sıcak su ve kalorifer yanma bölgesi kontrol edilir.
 • Genleşme tankı havası ölçülür eğer eksik ise gaz basımı yapılır.
 • Kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilir.
 • Kombinin içi açılır ve sistemdeki parçalar, kombinin içi tozlu ise temizliği yapılır.
 • Brülör temizliği yapılır.
 • Daha sonra kombinin içerisinde bulunan elektrik bağlantıları kontrolü yapılır.
 • Kombi baca fanı temizlenir.
 • Bar basıncı kontrolü yapılır, eksik ise gerekilen bar ayarı yapılır.
 • Kombi kalorifer hattında bulunan dönüş filtresi temizlenir.
 • İleride oluşabilecek arızaların kontrolü yapılır, eğer bir arıza mevcut ise veya arıza meydana gelecekse önlem alınır ve onarımı yapılır.
 • Parça değişimi gerekli ise servisimiz tarafından orijinal parça değişimi yapılarak 1 yıl garanti sağlanır.
 • İşlemin başında boşaltılan su tekrar eklenir ve kombi çalışır halde kullanıcıya teslim edilir.

2019 klima bakım fiyatları/ücretleri  bu yazımıza da okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Bakım Servisi/Kampanyası

Kış gelmek üzere. Sıcacık bir ortamda ve konfor açısından rahat olabilmek adına yapılması gereken kombi bakımlarının da zamanı geldi. Kombi bakımı ne kadar, kombi bakımı kaç TL, kombi bakımı ücreti, kombi bakımı kaç lira, kombi bakımı fiyatı nedir gibi sorular ise bu aralar servisleri arayarak kullanıcıların sık sorduğu sorular arasında.

Bizce kombi bakımını kullanıcılar zamanında yaptırsın. Aynı zaman da kaliteli bir hizmet ve kombi bakımını kullanıcıların kış gelmeden yaptırması adına kampanyada. Kombi bakım servislerimiz 08:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aynı gün servis hizmeti alarak, alanında profesyonel, tecrübeli ustalarımıza kampanyalı fiyatlarımız ile bakım yaptırabilirsiniz. Kış gelmeden kombi bakımı yaptırmalıyım diye düşünüyor iseniz geç olmadan yaptırmalısınız.

Kombi bakımı her yıl yapılmalı mı yazımıza da okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Bakım Servisi/Ustaları

Kombi bakımları bazı kullanıcılara göre her ne kadar yapılması gerekli olmayan bir işlem olarak görülse de bakım yapılmayan herhangi bir şeyden verim almanız mümkün değildir. Kombi bakım servisi ustaları ve kombi servisleri kombi bakımlarını en kısa sürede tamamlamakta ve kışa hazır hale getirmektedir. Kombi bakımı yapılırken uzman teknik kombi ustalarımız oldukça özen ve dikkatli, müşteriye odaklı kalite standartları altında hizmet verirler.

Kaliteli olmayan kombi bakımlarından verim alınamayacağı gibi sürekli arızalar meydana gelir. Bu sebeple ise kaliteli bir servisten hizmet almak önem arz eder. Garanti süresi dolmuş kombi bakımları için servisimiz ile iletişime geçerek kayıt bırakabilirsiniz.

Kombi ustası yazımıza da okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir