Ankara Asansör Bakım Firmaları 444 28 46

Asansör Bakımında Neler Yapılır

Düzenli olarak asansör bakım ve onarım işlemleri için arayarak usta talebinde bulunabilirsiniz.

444 28 46

Asansör Bakımında Neler Yapılır
Asansör Bakımında Neler Yapılır

Binaların ve yüksek katlı evlerin daha da artış göstermesi ile beraber neredeyse her evde ya da alışveriş merkezi, bulunduğumuz yüksek katlı yerlerde oldukça sık kullanılan asansör cihazları verimli ve düzgün çalışabilmesi arızaya sebep olmaması için yapılması gereken bakımları vardır.

Asansör bakımları can ve mal güvenliği açısından oldukça önem arz eder. Asansör bakım firmaları bu konuda bakım yaparken dikkatli olmalı ve düzenli olarak bakımlarının takip edilmesi gerekir.

Günümüzde insan asansörleri, yük asansörleri, hasta asansörleri, panoramik asansörler, hidrolik asansörler ve servis asansörleri şeklinde olan çeşitleri her ayda kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Asansör bakımında neler yapılır? sorusuna cevap olarak aşağıdaki işlemler uygulanır;

Asansör sisteminde yer alan asansör makine aksamının yatakları yağlanır,

Fren mafsalları yağlanır,

Vinç karteri yağ ile doldurulur,

Emniyet kilitlerinin kontrolü yapılır,

Motorun kontrolü sağlanır,

Halatların ve rayların kontrolü sağlanır,

Son olarak ise kapı kontaklarının kontrolü sağlanarak işleme son verilir.

Bu işlemler mutlaka uzman teknik asansör ustaları tarafından yapılması gerekmektedir. Kesinlikle kullanıcıların yapamayacağı bu işlemi bir asansör firması ile anlaşarak sadece aynı firmaya bakım yaptırmak daha doğru ve uygundur. 444 28 46 telefon numarasını arayarak düzenli asansör bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki makalemiz olan Ankara Asansör Firması sitesini de ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Asansör Bakımını Kim Yapar

Asansör Bakımını Kim Yapar 
Asansör Bakımını Kim Yapar 

Oldukça yaygın kullanılan asansörlerin dikkate alınarak yapılması gereken aylık bakımları vardır. Bu bakımlar bir firma ile anlaşarak yapılır. Düzenli olarak yapılması gereken bakımların ayrıca ileride oluşabilecek hataların önüne geçmek için önlemler alınabilir. Asansör bakımlarını ve tamir işlemlerini garantisi devam etmesi durumunda imalatını yapan firma yapmaya devam eder.

Garantisi sona erdikten sonra aynı firma ile devam edilir ya da başka firma ile sözleşme imzalanır. İmzalanması durumunda o firma ile anlaşılır ve aylık periyot bakımlarını aynı firmanın ustaları yapmaya devam eder. Bakımları ve tamir konularını kesinlikle bina sakinleri ya da kullanıcıların yapması doğru değildir. Bu bakımları her önüne gelen kişi yapamaz.

Alanında ehli işini bilen asansör ustaları tarafından yapılan bakımların kesinlikle zararı yoktur. Bir arıza meydana geldiğinde ise aynı firma dan hizmet almanız mümkündür.

Asansör bakımı yapan ustaların oldukça dikkatli ve özenli olması gerekebilir. Asansör bakımları ihmal edildiğinde tehlikeye yol açacağı ve beraberinde sık sık arıza meydana getireceği için bu konularda dikkatli olunması gerekir. Sizler de asansör bakım firması arıyorsanız 444 28 46 telefon numarasını arayarak kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Karapürçek Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Mamak hakkında oldukça detaylı ve bilgilendirici bir içerik yazısı yazdık detaylar için sizlerde tıklayabilirsiniz.

Asansör Bakım Fiyatları

Asansör Bakım Fiyatları
Asansör Bakım Fiyatları

Asansör bakımları oldukça gerekli olan can ve mal güvenliği açısından yapılması gereken ve yapılmadığı zaman sık sık arızaya mağdur bırakarak tehlikeye yol açan olumsuz can sıkıcı durumlardandır. Asansör bakımı yapan kişi ve firmaları iyi seçmek tabi oldukça önem arz eder.

Bunun yanı sıra anlaşma yapılan firmanın da bütçe açısından fazla cep yakmamasına dikkat edilir. Kullanıcılar asansör bakım için firma arayışına geçebilir ve en uygun bütçeli firma ile anlaşabilir. Asansör bakım fiyatları firmamız da değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi ise asansörün cinsine, yapılacak bakıma, asansörün yeni veya eski yapı olup olmadığına göre, anlaşma yapılan süreye ve diğer hususlar da dikkate alınarak fiyat verilebilir.

Bu fiyat bu durumlar doğrultusunda azalış veya artış da gösterebilir. Aynı zaman da bakım yapılırken parça değişimi gibi söz konular olursa ek bir ücrete tabii tutulabilir.

444 28 46 telefon numarasını arayarak Ankara Asansör Bakım Firmasından fiyat bilgisi alabilir, teknik konuda bilgi sahibi olduktan sonra düzenli olarak alanında ehli asansör ustalarımıza bakım yaptırabilirsiniz. Haftanın her günü ve her saati arayarak ustalarımız dan ve firmamız dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Hüseyingazi Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Mamak hakkında oldukça detaylı ve bilgilendirici bir içerik yazısı yazdık detaylar için sizlerde tıklayabilirsiniz.

Ankara’da Asansör Bakım ve Tamir Hizmeti Verdiğimiz Semtler;

Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl
Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar
Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir