Öveçler Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Çankaya 444 28 46

Öveçler Kombi Bakım Servisleri Petek Temizleme Servisi

444 28 46

Kombi Cihazlarının Düzenli Çalışmasını Sağlayan Bakımları Öveçler Şubesinden Hizmet Alabilirsiniz.

Kombi cihazları her mevsim kullanılan özellikle kış aylarında kışların soğuk geçtiği bölgelerde kullanıcılar için oldukça önem arz eden cihazlardır.

Kombi cihazları aynı zaman da yaz aylarında ise sıcak su ihtiyacını karşılar. Oldukça önemli olan kombi cihazlarının yapılması gereken bakımları vardır. Düzenli olarak yapılan bakımlar kombinin daha verimli çalışması ve uzun ömürlü olması için oldukça önem arz eder. 

Peki kullanıcılar kombi bakımlarını ne zaman yaptırmalı? Bu soruya yanıt olarak kombi ustaları her sene olmasa da iki sene de bir defa yaz aylarına ya da kış aylarına girmeden yaptırılması gerektiği yönündedir.

Kombi bakımları sürekli çalışmaya bağlı olarak zamanla içine pis su kalıntıları, tortular birikir, bu durum ise kombiden sıcak su gelmesini engeller. Ayrıca kombi bakımı yapılırken petek temizliği de yaptırmak oldukça hesaplı ve önem arz eden bir işlemdir. Eğer petek temizliği yapılmazsa kombi ne kadar yüksek derece de yakılırsa yakılsın petekler yetersiz ısıtır ve doğal gaz faturasına yansır.

Öveçler Kombi Bakım Servisleri Petek Temizleme Servisi 444 28 46 telefon numarasını arayarak düzenli olarak kombi bakımlarını yaptırabilir ve petek temizliği için usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki makalemiz olan Seyranbağları Klima Bakım/Tamir Servisi Çankaya  sitesini de ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öveçler Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır

Öveçler Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır
Öveçler Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır

Petek Temizliği Önemi Nedir? sorusuna cevap verecek olursak; petekler sıcak su dolaşımı ile tüm evin odaların sıcak olmasını sağlayan bir sistem olarak bilinir. Petekler de çeşitli aşınmalar ve tortu oluşumu sonucu meydana gelen tıkanıklıklar peteklerdeki ısı dağıtımını zorlaştırarak, her ortama aynı ısı yaymamaya başlar.

Bu durumu önlemek için peteklerin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Temizlenen petekler oldukça verimli ısıtır ve sorun çıkarmaz. Petek temizliği ısı performansını artırır. 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 • İlk iş olarak kombi kapatılır,
 • Daha sonra banyoda bulunan tahliye vanası açılır, tesisat içerisindeki su temizlenir,
 • Petek temizleme hortumunun bir ucu vanaya takılır, diğer ucu ise tahliye için klozetin içine konulur,
 • Tesisata su verebilmek için en yakın musluk kullanılır,
 • Daha sonra tazyikli su vererek kirli su gelmeyene kadar bu işleme petek temizleme ustaları devam eder,
 • Temizleme işlemi bittikten sonra makineye temizleyici kimyasal madde koyularak tesisata aktarılır,
 • Bu işlemler bittikten sonra kombinin su basıncını ayarlayıp, peteklerin havasını alarak 1 saat kombiyi çalıştırarak kimyasal maddenin peteklerin içinde dolaşması sağlanır.

Petek temizleme işlemi makine ile yapılacağı için kesinlikle bir ustadan servis alınması gerekir. Çankaya Bölgesi Şubesi için 444 28 46 telefon numarasını arayarak rutin petek temizliği yaptırabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Cevizlidere Elektrikçi ve Su-Sıhhi Tesisat Ustası hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.

Öveçler Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır

Öveçler Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır
Öveçler Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır

Rutin olarak yapılan kombi bakımları, kombi cihazları için oldukça önem arz eder. Bakımı yapılmayan kombi cihazları verimsiz çalışır, ne kadar yüksek derece de yakılırsa yakılsın ısı vermez, doğal gaz faturası oldukça yüksek gelir. Bunun yanı sıra kombi cihazında zaman zaman arızalar meydana gelmesini sağlar. Bu sorunların önüne geçilmesi için mutlaka kombi bakımlarını yaptırmak gerekir. 

Kombi cihaz bakımları uzman teknik kombi ustaları tarafından yapılması gereken bakımlardır. Çankaya bölgesinde oturuyorsanız garanti süresi bitmiş marka fark etmeksizin kombi cihaz bakımlarını kaliteli ve güvenilir olarak Öveçler Kombi Servisinde yaptırabilirsiniz.

Kombi bakımının öneminden bahsettik. Peki kombi bakımları nasıl yapılır?

 • Gerilim ve akım değerleri kontrol edilir,
 • Gaz giriş basıncı kontrol edilir,
 • Eşanjör dış yüzey temizliği yapılır,
 • Brülör ve fan temizliği yapılır,
 • Gaz kaçağı kontrolü yapılır,
 • Su basıncı kontrol edilir,
 • Genleşme tankı ön basıncı kontrolü yapılır,
 • Üç yollu vana kontrolü yapılır,
 • Ateşleme bölümü kontrolleri yapılır,
 • Bar ayarı kontrol edilir,
 • Sıcaklık kontrolleri yapılır,

Bu işlemler bittikten sonra kullanıcıya çalıştırılarak teslim edilir, kombi ustaları ileride oluşacak arızaların tespitini de yaparak kullanıcı onayı ile onarımını yapar.

Çankaya şubesi için 444 28 46 telefon numarasını arayarak rutin olarak kombi cihazlarının daha uzun ömürlü olması için bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Gazi Mahallesi Klima Bakım/Tamir Servisi Çankaya hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.

Öveçler Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizliği yeterli ısı ve petek sağlığı açısından oldukça önem arz eden ve kesinlikle düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlemdir.

Kombi bakımı yapılırken petek temizleme işlemi yaptırmak da oldukça önemlidir. Petek temizliği yaptıran kullanıcılar oldukça memnundur.

Petek temizleme fiyatlarına değinecek olursak; petek temizleme fiyatları güncel olarak peteğin sayısına, ne zamandır temizleme işlemi yapılmadığına,

peteğin durumuna göre ve ayrıca petek temizleme işleminin yanı sıra kombi bakımı da yapılacaksa fiyat da artış veya azalış gösterebilir. Petek temizliği yaptıran kullanıcılar, gözle görülür değişimler olduğunu söylemektedir.

Çankaya Öveçler şubesi 444 28 46 telefon numarasını arayarak petek sayısı belirterek, petek temizliği ne kadar, petek temizliği kaça yapılır, petek temizleme fiyatları, petek temizliği kaç TL, petek temizliği kaç para gibi soruların cevabını olarak firmamız dan servis alarak petek temizliği yaptırabilirsiniz.

Ankarada Kombi Servis hizmeti verdiğimiz semtler;
Abidinpaşa
Akdere
Aydınlıkevler
Aktepe
Altındağ
Ayrancı
Atapark
Anıttepe
Batıkent
Balgat
Bahçelievler
Bağlum
Boğaziçi
Birlik Mahallesi
100.Yıl
Beşevler
Beysukent
Bilkent
Cebeci
Cevizlidere
Çukurambar
Çankaya
Çayyolu
Demetevler
Dikmen
Dikimevi
Elvankent
Eryaman
Etimesgut
Etlik
Esat
Emek
Esertepe
İlker
İncek
İncirli
Güneşevler
Gazi Mahallesi
Hasköy
Hüseyingazi
Hoşdere
Karapürçek
Keklikpınarı
Gaziosmanpaşa
Gölbaşı
İvedik
Karşıyaka
Kuşçağız
Kurtuluş
Kızılay
Kırkkonaklar
Kavaklıdere
Keçiören
Mamak
Macunköy
Maltepe
Natoyolu
Tuzluçayır
Tunalı
Türközü
Oran
Ostim
Ulus
Ufuktepe
Öveçler
Pursaklar
Serhat
Sanatoryum
Siteler
Sıhhıye
Sokullu
Subayevleri
Seyranbağları
Söğütözü
Sincan
Şentepe
Saimekadın
Ege Mahallesi
Saray
Yenikent
Çakırlar/Batıkent
Ümitköy
Yaşamkent
Yükseltepe
Yeşilbayır
Yenimahalle
Zerdalitepe

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir