Siteler Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Altındağ 444 28 46

Siteler Kombi Bakım Servisleri Petek Temizleme Servisi

Kombi ve Petek Temizliği Rutin Olarak Yapılıyor Mu?

444 28 46

Kombi cihazları her mevsim kullanılan, kullanacağımız ve kullanıcılar açısından oldukça önem arz eden cihazlardır. Yaz aylarında sıcak su ihtiyacını karşılayan, kış aylarında ise evlerin ısınmasını sağlayan bu cihazların bazı yapılması gereken bakımları vardır.

Bu bakımlar ne zaman yapılmalı? sorusu kullanıcılar açısından önem arz eden ve cevabını alarak düzenli olarak yaptırması gereken bakımlardır. Kombi cihazlarının bakımı, her sene olmasa da 2 sene de bir defa mutlaka yapılması gerekir. Kombi bakımında genel bakımlar, periyodik bakımlar ve ileride oluşabilecek arızalar tespit edilerek onarımı yapılır.

Bakımı yapılmayan kombi cihazları verimsiz çalışır ve performans açısından oldukça yavaşlar. Bunun yanı sıra kombi ile bağlantısı olan peteklerinde kombi bakımı yapılırken mutlaka petek temizliğinin de yapılmasına özen gösterilir. Petek temizliği olmazsa peteklere sıcaklık gelmez ve evi az ısıtır. Bu durum ise zamanla kombi cihazının da işlevini düşürür.

Kullanıcılar her ne kadar petek temizliği ve kombi bakımını ihmal etse de kombi cihazlarının arıza yapmasının en başta sebebi bu durumdur. Siteler bölgesinde oturuyorsanız ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız mutlaka Siteler Kombi Bakım Servisi Petek Temizleme Servisinden 444 28 46 telefon numarasını arayarak usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki makalemiz olan Miele Servisi Etimesgut-Çayyolu Ankara Çağrı Merkezi sitesini de ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siteler Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır

Siteler Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır
Siteler Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır

Kış geldiğinde oldukça önemi olan petek temizliği, yaz geldiğinde pek bir önem arz etmez. Bu durum ise kullanıcılar açısından peteklerin yazın çalışmadığı yönünde olarak sadece kış aylarında yaptırırlar.

Fakat peteklerin içine giden sıcak su zaman geçtikçe içinde tortu, kirli su, çamur ve pis kalıntılar oluşturarak kombiye zarar verir ve peteklerin oldukça az ısınmasına sebep olur.

Petek temizliği ısı tasarrufu açısından ve peteklerin uzun ömürlü olması açısından oldukça önem arz eder. Petek temizliği yaptıran kullanıcılar verimliliği ve ısı tasarrufu sebebi ile oldukça memnundur. Petek temizleme işlemini kullanıcıların yapması doğru değildir.

Oldukça dikkat gerektiren petek temizliği alanında ehli bir petek ustasının yapması gerekir. Petek temizliği nasıl yapılır? sorusuna cevap olarak peteklerin öncelikle vanaları açılarak içindeki su tamamen boşaltılır. Daha sonra ise tazyikli su ile peteklerin içi temizlenir. Bu işlem pis su tamamen akana kadar devam edilir. Pis su yerine temiz su geldikten sonra bu işleme son verilerek özel kimyasal ilaç ile temizlenmesi yapılır. Daha sonra temiz olarak kullanıcıya teslim edilir. 444 28 46 telefon numarasını arayarak rutin petek temizleme işlemini yaptırabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Hotpoint Servisi Keçiören Ankara Çağrı Merkezi hakkında oldukça detaylı ve bilgilendirici bir içerik yazısı yazdık detaylar için sizlerde tıklayabilirsiniz.

Siteler Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır

Siteler Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır
Siteler Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır

Kombi cihazları her mevsim kullanmakta olduğumuz cihazlardır. Kombi bakımı neden yaptırmak gerekir? Kombi bakımının önemi nedir? Kullanıcılar tarafından merak edilen ve bilgi almak istediği konulardan biridir.

Kombi bakımının önemi ise; Kombi bakımında bir çok işlem uygulanır. İleride oluşacak arızaların tespiti gibi konularda bunlardan biridir.

Arızaların önüne geçen kombi bakımı doğal gaz tasarrufu açısından, kombinin daha uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Kombi bakımını kim yapmalı? veya Nasıl yapılır? Kombi bakımı, uzman teknik bir kombi ustası tarafından yapılması gerekir. Kombi bakımında aşağıdaki işlemler uygulanır;

Kombideki mevcut su boşaltılır,

Genleşme tankı havası kontrol edilir, eğer eksik ise gaz basımı yapılır,

Brülör temizliği yapılır,

Yanma haznesinin temizliği yapılır,

Üç yollu vana sökülür temizlenir ve tekrar yerine takılır,

Gaz ayarı kontrolleri yapılır,

Mevcut arızalar ve sonradan oluşabilecek arızaların tespiti yapılarak kullanıcı onayı ile ek bir ücrete tabii tutularak arıza onarımı veya parça değişimi yapılır,

Kombi altında bulunan kalorifer filtresi sökülür temizliği yapılır ve geri yerine takılır,

İşlemin başında boşaltılan su doldurulur, bar ayarı yapılır,

Kombi su ve petek konumunda çalıştırılarak kullanıcıya teslim edilir,

Düzenli olarak kombi bakımlarını Siteler bölgesinde yaptırabilir 444 28 46 telefon numarasını arayarak fiyat bilgisi alabilir, usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Arçelik Servisi Mamak Ankara Çağrı Merkezi hakkında oldukça detaylı ve bilgilendirici bir içerik yazısı yazdık detaylar için sizlerde tıklayabilirsiniz.

Siteler Petek Temizleme Fiyatları

Siteler Petek Temizleme Fiyatları
Siteler Petek Temizleme Fiyatları

Siteler şubemiz olarak Petek temizleme fiyatları nedir? Petek temizleme fiyatları oda sayısına, yapılacak işleme, peteğin sayısına ve durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Farklılık gösteren bu fiyatlar yukarıda olan konulara göre değişiklik gösterebilir. 444 28 46 telefon numarasını arayarak güncel fiyat bilgisi alabilir, petek temizleme ne kadar, petek temizleme ücreti nedir, petek temizleme kaç TL, petek temizleme kaç para gibi soruların cevabını alarak petek temizleme işlemlerini yaptırabilirsiniz.

 

Ankara’da Kombi Hizmeti Verdiğimiz Semtler;

Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl
Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar
Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir